Najlepsze klocki konstrukcyjne

Klocki konstrukcyjne dają dzieciom ogromne możliwości rozwoju własnej inwencji twórczej. Łączenie ich w większe całości wymaga  skupienia uwagi i pomysłowości. Tworzenie konstrukcji  pobudza do  logicznego myślenia, wyzwala chęć eksperymentowania, zachęca do wspólnej zabawy, uruchamia wyobraźnię. Klocki plastikowe do zabawy spełniają te funkcje, jeśli są trwałe, wykonane z bezpiecznego dla dzieci materiału. W przypadku klocków dla młodszych dzieci powinniśmy mieć na uwadze to, by w zestawie nie było zbyt małych elementów, które maluch może włożyć do buzi, ucha lub nosa. W rankingu najlepszych klocków konstrukcyjnych na szczególną uwagę zasługują waffle i klocki korbo. 

Co warto wiedzieć o klockach wafflach?

Towarzyszą zabawom dzieci przez kilka ładnych lat. Lubią je zarówno starsze jak i młodsze dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet wczesnoszkolnym. Można uzupełniać pudło z klockami nowymi zestawami, które będą odpowiadały nowym potrzebom edukacyjnym najmłodszych. Zdobyły wiele nagród i wyróżnień, między innymi wyróżnienie w konkursie” Zabawka Roku”. Ich walory edukacyjne i wychowawcze doceniają zarówno pedagodzy jak i same dzieci. Wykonane są z nietoksycznego tworzywa, które podlega recyklingowi. Można z nich składać rozmaite konstrukcje, które świetnie sprawdzają się podczas zabawy. 

Co warto wiedzieć o klockach korbo?

Ich największą zaletą jest możliwość wprawienia zbudowanej konstrukcji w ruch. Ważnym elementem są koła zębate, którymi można kręcić. Dają możliwość, konstruowania maszyn, które naprawdę się ruszają. Wykorzystując je w zabawie dzieci mogą rozwijać logiczne myślenie, ćwiczą motorykę małą oraz koordynację wzrokowo- ruchową. Bardzo dobrze sprawdzają się w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie. Ich atrakcyjna kolorystyka i różnorodność kształtów wyzwala w dzieciakach motywację do nauki poprzez zabawę. Dopiero przy prawidłowym połączeniu kół cała budowla się rusza, zabawa pozwala dzieciom poznać podstawowe zasady mechaniki, a ruszająca się karuzela lub huśtawka sprawia im mnóstwo radości.